Přihlásit jako nájemník Přihlásit jako majitel Přihlásit jako firma

Veronika R.

Hľadáme dlhodobý prenájomSom Veronika a so svojím priateľom Katrim hľadáme dočasné bývanie. Som z Česka a teraz sa sťahujem do Prahy za prácou a svojim priateľom, ktorý tu pracuje v reštauračnom biznise. Po otcovi je egyptskej národnosti, po matke však Brit, angličtina je jeho komunikačný jazyk. V Českej republike je teraz rok a štvrť, česky veľmi dobre rozumie. Sme spolu od septembra minulého roku. Teraz plánujeme spoločnú budúcnosť a bývanie.

sme mladí, slušní a kľudní pár, bez domácich miláčkov. Bolo by nám potešením, keby sme našli zázemie v Prahe v peknom byte.

Čo presne hľadáme

Ako som naznačila v úvode, hľadáme dočasný prenájom, ktorý nám umožní výber bytu na dlhšiu dobu. Behanie po prehliadkach, papierovanie a všetko okolo zháňamia bytu na prenájom je vyčerpávajúce a časovo náročné. Nedokážem si predstaviť, že by som pri tom všetkom dochádzala do Prahy. Takto to bude rozhodne príjemnejšie. Priateľ zatiaľ zdieľa menší byt so spolubývajúcim. My ale hľadáme priestor len pre seba.

Keďže hľadáme byt len na mesiac, chceme aby bol vybavený.

Aký byt sme nakoniec vybrali

Zapáčilo sa nám veľa bytov a bolo náročné medzi nimi vybrať ten pravý. Veľmi dôležitá pre nás bola cena, nechceli sme minúť príliš veľa, lebo nájsť si byt na dlhodobý prenájom je zo začiatku dosť časovo náročné, keď si zoberiete koľko peňazí potrebujete na kauciu alebo províziu pre realitku. Nakoniec sme vybrali veľmi pekný menší byt 1+kk na druhom poschodí domu v Prahe 9. Už sa nemôžeme dočkať.

Najviac sa nám páči ako je byt priestranný a presvetlený. Napríklad v predsieni sa nemusíte pri obúvaní vôbec tlačiť. Ráno ocením hlavne neďalekú zastávku električky. Jme proste nadšení.

A ako to všetko dopadlo

Dlhodobý prenájom sme nakoniec úspešne našli. Teraz si ho zariaďujeme presne podľa našich predstáv. Ďakujeme Flatio za náš skvelý prvý spoločný mesiac. Hľadanie nášho súčasného bytu bolo oveľa jednoduchšie.

Začnite písať svoj vlastný príbeh

Nájdite si na Flatiobývanie od 1 mesiaca.