Mohu od smlouvy odstoupit, když po nastěhování zjistím, že ubytování neodpovídá popisu nabídky? - Flatio
Přihlásit se jako nájemník Přihlásit se jako majitel Přihlásit se jako firma
Nápověda Pomoc pre nájomníkov Zmluva o prenájme Mohu od smlouvy odstoupit, když po nastěhování zjistím, že ubytování neodpovídá popisu nabídky?
Kategorie
Omlouváme se, ale tento článek nemáme ve Vašem jazyce.

Mohu od smlouvy odstoupit, když po nastěhování zjistím, že ubytování neodpovídá popisu nabídky?

Článek byl aktualizován 15. 7. 2024.

Chcete znát své možnosti v případě, že ubytování nebude odpovídat popisu na Flatio? Podívejte se na našeho průvodce těmito extrémně vzácnými případy.

V případě, že skutečný stav nemovitosti neodpovídá detailům nabídky prezentovaným pronajímatelem na Flatio v době vytvoření vaší rezervace, můžete požádat o odstoupení od nájemní smlouvy na základě naší zásady Garance nastěhování.

Pokud Flatio po přezkoumání situace potvrdí vaše právo na odstoupení, budete mít nárok na plné navrácení prvního nájemného i servisního poplatku, jelikož nájemní smlouva bude vypovězena od počátku.

Upozorňujeme, že:

  • Odstoupení je povolené v případech, kdy nesrovnalost významně ovlivňuje váš pobyt (například v ubytování chybí postel nebo lednice). Menší detaily, jako je absence kávovaru, k odstoupení neopravňují.
  • Odstoupení je možné do 20:00 dne následujícího po datu nastěhování uvedeném v nájemní smlouvě. Takže například, pokud se předání nemovitosti uskuteční v úterý, máte právo odstoupit od nájemní smlouvy do 20:00 ve středu. Po tomto čase již odstoupení není možné.

Jak při odstoupení postupovat

Pokud rezervované ubytování neodpovídá popisu nabídky na Flatio z okamžiku, kdy byla vaše žádost o rezervaci odeslána pronajímateli, prosím okamžitě kontaktujte náš tým zákaznické péče, do detailu popište, k jaké nesrovnalosti došlo, a zašlete nám důkazy (tj. fotografie nebo videa). Náš tým situaci přezkoumá a co nejdříve vás kontaktuje s řešením a informacemi o následujících krocích.

Byl tento článek přínosný?